Autonómia és digitális jövőnk

Autonómia és digitális jövőnk
03/22

2018. március 22. 16:00 - 18:00

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (1097 Budapest, Ecseri út 3., A/202 terem)

03/22

2018. március 22. 16:00 - 18:00

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar (1097 Budapest, Ecseri út 3., A/202 terem)


A Bárczi Gyógytea ötödik évadának fő témája a fogyatékossággal élő személyek életminőségét befolyásoló technikák, eszközök, innovációk, valamint az ezek által felmerülő bioetikai, fogyatékosságetikai kérdések lesznek. Az évad ötödik előadásán az előadók az  autonómia és a digitális jövő kérdéskörét járják körbe az autizmus és a végtagok nélküli élet tekintetében.

Március 22-én Dr. Győri Miklós, az ELTE BGGyK Gyógypedagógiai Pszichológiai Intézet igazgatója, egyetemi docens tart előadást az Autizmus, autonómia és digitális jövőnk: néhány kulcskérdés címmel. Ugyancsak az autonómia, önrendelkezés, önálló életvitel témaköréhez illeszkedik a rendezvény második előadása is, amely az Élet végtagok nélkül címet viseli. A téma hiteles előadója, Kollinger Szabolcs, az eletemszavai.blog.hu szerzője. 

Az esemény moderátora, Péntek Dózsa Melinda (szaktanár, ELTE BGGyK Gyógypedagógiai Módszertani és Rehabilitációs Intézet). 
A rendezvény ingyenes, ugyanakkor regisztrációhoz kötött. Kérjük, a regisztrációhoz látogasson el a Bárczi - Gyógytea hivatalos oldalára

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar aktív szereplőként igyekszik lehetőséget teremteni egyrészt a kari vélemények és tapasztalatok, másrészt pedig a civil, egyházi és állami fogyatékosságügyi politikák és innovatív fejlesztések bemutatására, szakmai viták generálására. Ilyen szakmai fórum a 2013. szeptemberében indult és azóta is havi gyakorisággal jelentkező Bárczi - Gyógytea rendezvénysorozat is, ahol aktuális szakmai, szakmapolitikai témákat járnak körül a jelenlévők egy tanéven keresztül. 
A Bárczi Gyógytea 5. évadának két témája nagyon szorosan összekapcsolódik egymással: a fogyatékossággal élő személyek életminőségét támogató technikai fejlesztések, eszközök és innovációk, valamint a fejlesztések, technológiák bioetikai és fogyatékosságetikai kérdései. Rendkívül izgalmas témák, melyek izgalmas beszélgetéseket képesek generálni. Beszélgetéssorozatunk fókuszában továbbra is a Fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló ENSZ Egyezmény áll, melyet az Egyesült Nemzetek Szervezetének Közgyűlése 2006. december 13-án fogadott el.