Participatív innováció az Önálló Életvitel Európai Napján

Disability / Studies / and Social / Innovation Lab | 2021.05.05.
Participatív innováció az Önálló Életvitel Európai Napján
Május 5. az Önálló Életvitel Európai Napja. Ez az a nap, amikor különösen sokat hallunk és olvasunk a Semmit rólunk nélkülünk! elvről és mindennapi megvalósulásáról.

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar oktatóinak azért fontos ez a nap, mert ilyenkor közösen ünnepeljük azokat az innovációkat, ahol együtt kutatunk, oktatunk és fejlesztünk participatív munkatársainkkal.

Futár András kollégánkkal egy angol nyelvű cikken dolgozunk, amelyben azokról a kurzusokról, konferencia előadásokról és élményekről írunk, ahol András participatív oktatóként, moderátorként és mentorként működött közre.

Iván Zoltán és Kalányos György kollégáink az Útra fel! pályaorientációs témájú továbbképzést követően, egy támogatott döntéshozatalról szóló kurzuson hallatják a hangjukat.

Máthé Gergő A fogyatékosság és a gyógypedagógia történeti aspektusai című kurzust gazdagítja tréneri tapasztalataival.

Surányi Csengével az ADHD-s emberek személyes tapasztalatait jelenítjük meg az ELTE kurzusaiban, amelyek különféle színtereken dolgozó pedagógusok munkáját és ezáltal az ADHD-s gyerekek megismerését, elfogadását és inkluzív oktatását támogatják.

Csángó Dániel, Tóth Károly, Köllő Gergő és Tóth Miklós Bálint munkatársaink, valamint a Freekey tagjai az idei évben is nagyszabású kampánnyal készülnek erre a napra. Céljuk, hogy a Freekey Csapat többi tagjával együtt megmutassák miért fontos a Személyi Asszisztencia Szolgáltatás épp az önrendelkező, önálló életvitel kapcsán.

A Freekey csapat tagja volt a 2020 őszén elhunyt Antal Zsuzsa is, aki a Karon aktív participatív oktatói munkát végzett, úttörője volt a módszertannak, és a személyi asszisztencia és az önálló életvitel fontosságára is felhívta a figyelmet. A Csapat Zsuzsa emlékét őrzi, és a hozzá méltó szellemiségben folytatja tovább a munkát.