A kézfunkció változása és jellemzői stroke - beszámoló

2024.04.09.
A kézfunkció változása és jellemzői stroke  - beszámoló
A kézfunkció változása és jellemzői stroke után címmel tartott előadást dr. Vámos Tibor (ELTE BGGYK, SE Rehabilitációs Klinika)  és dr. Berencsi Andrea ( ELTE BGGYK) a Gyógypedagógiai Módszertani és Rehabilitációs Intézet Szomatopedagógiai szakcsoport két oktatója a Bárczi (Gyógy)tea sorozat 10. évadának 5. alkalmán.
 

A Gyógytea sorozat előadásai egyben szakmai Alumni rendezvények is, melynek 2024. április 4-i előadásán Dr. Perlusz Andrea dékánhelyettes, a sorozat házigazdájának megnyitója után Balogh-Kátai Judit (ELTE Alumni Központ munkatársa) is köszöntötte a résztvevőket és néhány percben bemutatta a központ munkáját, célkitűzését és beszélt az Alumni tagság lehetőségeiről és a közelgő eseményeiről is.
Az előadáson dr. Vámos Tibor és dr. Berencsi Andrea bemutatták a kéz alapvető szenzoros és motoros funkcióit, fókuszálva a kéz működésében stroke után bekövetkező változásokra. Az előadók kitértek a kézfunkció egyes aspektusainak feltérképezési lehetőségeire stroke-ot követően, és ismertették a jelenleg kipróbálás alatt álló Nottingham Sensory Assessment alkalmazási lehetőségeit, körbejárták, hogy milyen összefüggés van a kéz szenzoros és motoros funkciói között, illetve, hogy azok hogyan, milyen súllyal határozzák meg a mindennapos tevékenységeket stroke után. Az előadást követően élénk diskurzus alakult ki a további lehetséges kutatási irányokkal és gyakorlati alkalmazási lehetőségekkel kapcsolatban.
Az előadás az ELTE BGGYK-Semmelweis Egyetem Rehabilitációs Klinika (korábban OORI) közös projektjéhez kapcsolódott a Mozgástanulás és mozgásszabályozás kutatócsoport munkájának keretében. 

Köszönjük a támogatást: