Felhívás beszéd- és nyelvi képességfelmérésre – 2025

2025.01.15.
Felhívás beszéd- és nyelvi képességfelmérésre – 2025
Az ELTE BGGYK Gyógypedagógiai Módszertani és Rehabilitációs Intézet Logopédiai Szakcsoportja beszéd- és nyelvi képességfelmérést hirdet, a BA nappali és levelező tagozaton tanuló első éves hallgatók számára.

A logopédia szakirányra való felvétel kötelező feltétele a felmérésen való részvétel, ezért a felmérésben való részvételt javasoljuk azon hallgatók számára, akik a logopédia szakirányt szeretnék választani, illetve akik egyelőre még nem döntöttek a szakirányos preferenciáikról. A felmérésben részt vett hallgatók az elért pontszám alapján kerülnek rangsorolásra és kerülhetnek be a szakirányra a meghirdetett keretszám és az elért eredmény függvényében.

A felmérés időpontja: 2025. február 3 - 2025. február 14. között

A beszéd- és nyelvi képességfelmérés jelen tanévben két részből áll:

1., Személyes, jelenléti formában történő szóbeli meghallgatásból, melynek helyszíne az ELTE Ecseri úti és Damjanich utcai épülete. A felmérés a nappali tagozatosok számára: 2025. február 3 és február 7 között a regisztrációs héten, a levelező tagozatosok számára 2025. február 10 - február 15-e között az első szorgalmi héten, ill. amennyiben a jelentkezők száma megengedi, úgy február 7-re is osztunk be levelezős hallgatókat. Tehát ebben a két hétben, a jelentkező hallgatóknak számítaniuk kell arra, hogy beosztásra kerülnek. A beosztás pontos napjáról 2025. január 29-30-án küldünk értesítést.

2., Motivációs levél megírásából. Kérjük, hogy a jelentkezők készítsenek el egy önállóan, írásban fogalmazott, kézzel írott motivációs levelet a logopédiai szakirányra való jelentkezéshez. A motivációs levelet a személyes szóbeli meghallgatásra mindenképpen hozzák magukkal!

Jelentkezési határidő: 2025. január 26.
Regisztrálni az alábbi felületen lehet:

https://forms.office.com/e/mkt77rzN6K?origin=lprLink

A személyes szóbeli meghallgatás és a motivációs levelet a Logopédiai szakcsoport oktatóiból álló bizottság véleményezi, az értékelés kitér a jelentkező légzéstechnikájára, artikulációjára, beszédritmusára és hangsúlyozására (a sztenderd követelményeknek megfelelően), továbbá hangzó és írott szövegalkotására, helyesírására. A bizottság írásbeli visszajelzést ad a logopédusképzés által támasztott alkalmassági követelményeknek való megfelelésről, esetleges további teendőkről, fejlesztési szükségletről. Felhívjuk a figyelmet, hogy a képzésen belül a 4. szemeszter végén esedékes Komplex vizsga 1. teljesítésének egyik feltétele a logopédiai gyakorlatra alkalmas, mintaszerű beszédállapot. 

Köszönjük!

Egyéb kérdés, probléma esetén további tájékoztatást kérhetnek az alábbi e-mail címen:
gymri@barczi.elte.hu

Sikeres felkészülést kíván,
a Logopédiai szakcsoport