Kutatók Éjszakája 2021

Kutatók Éjszakája 2021
09/24

2021. szeptember 24.

Online

09/24

2021. szeptember 24. -

Online


A Bárczi Gusztáv Gyógypedagóiai Kar idén is csatlakozik a Kutatók Éjszakája programsorozathoz, melynek keretein belül négy online eseménnyel várják kollégáink a felső tagozatos és középiskolás diákokat, pedagógusokat és minden kedves érdeklődőt.

KAPCSOLATOK: KONTRASZT -  ILLAT - FÉNY - MÉRET

A Kutatók Éjszakáján együtt járunk a gyengénlátó és vak személyek észlelésének nyomában. Kiderítjük, hogyan lehet támogatni az ismeretszerzést egyszerű praktikákkal. Átéljük, hogyan lehet folyékonyan olvasni gyengénlátó helyzetben vagy éppen a tapintás útján fizetni egy jó kávéért. Az 1 órás interaktív előadás online zajlik, melyre előregisztráció szükséges a közös tevékenység előkészülete érdekében. Várunk egy közös tapasztalatszerzésre az ELTE BGGYK Látássérült Személyek Pedagógiája és Rehabilitációja Szakcsoportjával!

Időpont: 2021.09.24.  18:00 - 18:45 (online)

Előadók: Farkasné dr. Gönczi Rita, Veress Éva Ilona oktatók és Szalatnyai Dorka

Kiknek ajánljuk? 
Általános iskola felső tagozatosai, középiskolások, egyetemisták és érdeklődő felnőttek részére.

A program regisztráció köteles. Regisztrálni az alábbi linken lehet: 

GYERMEKVÁLLALÁS ÉS PSZICHOSZOCIÁLIS FOGYATÉKOSSÁG - EGY ÉLETÚT TAPASZTALATAI ÉS LEHETŐSÉGEI

A résztvevők egy érintett személy életútján keresztül ismerhetik meg a pszichiátriai betegnek diagnosztizált személyek mai magyar társadalmi társadalmi helyzetét és a gyermekvállalással kapcsolatos tapasztalatait. A program célja az érzékenyítés, az emberi sokféle különbözőség bemutatása. A felhasznált életútinterjú egy tudományos kutatás részeként készült.

Időpont: 2021.09.24., 18:30 - 20:00 (online)

Előadók: Kondor Zsuzsa PhD., Bányai Borbála PhD.

Kiknek ajánljuk? 
Középiskolásoknak, egyetemistáknak és felnőtteknek.

Az előadás regisztráció köteles. Regisztrálni az alábbi linken lehet: 
 

 

 

MI DÖNTI EL A FÜGGŐLEGEST ÉS MITŐL FÜGG AZ EGYENES? AVAGY, EGYENSÚLYFEJLESZTÉS VIRTUÁLIS JÁTÉKKAL

Az egyensúly és a test térbeli helyzetének érzékelése. Az egyensúly fejlesztése Virtuális Játékokkal. A Nintendo Wii, Wii Fit és Egyensúlyfejlesztő játékainak és azok gyógypedagógiai színtéren való felhasználásának bemutatása. A vertikális érzékelés mérésének lehetséges módszerei, eszközei.

Időpont: bármikor megtekinthető online

Közreműködők: Ardai Evelyn, Dr. Berencsi Andrea, Dr. Vámos Tibor

Kiknek ajánljuk?
Középiskolásoknak, egyetemistáknak és felnőtteknek.

BESZÉDÉSZLELÉS ÉS ZENEI ILLÚZIÓK

A hallott beszéd és a zene agyi feldolgozása is igen összetett folyamat, melyek ugyan részben hasonlóak, de sokban különböznek is egymástól. Sőt már a beszéd és a zene fizikai ingerei is igen összetettek, és ezek megismerése elengedhetetlen ahhoz, hogy az idegrendszer rájuk adott válaszát jobban megértsük. Léteznek olyan sajátos beszédingerek, melyeket első hallásra nem is értelmezünk beszédként, hanem pl. madárfüttyre vagy sípolásra emlékeztetnek, azonban ha beszédként figyelünk rájuk, érthetővé válnak. A zenei hangok világában pedig találkozhatunk olyan illúziókkal, amelyek esetenként emlékeztetnek a mindennapokból jobban ismert vizuális illúziókra. Az előadásban a beszéd és a zene észlelésének néhány érdekes jelenségét mutatjuk be; megismerkedünk a hangingereket ábrázoló spektrogramokkal, és szót ejtünk a bemutatott jelenségek idegrendszeri hátteréről is.

Időpont: 2021.09.24.,18:00 - 18:50 (online) és 19:00- 19:50 (online)

Előadó: Jakab Zoltán

Kiknek ajánljuk? 
Középiskolásoknak, egyetemistáknak és felnőtteknek.

Élő közvetítés linkje (katt a képre):