Nemzetköziesítés
Nemzetköziesítés - a Kar hagyományos értéke és a jövő biztosítéka

A nemzetköziesítés kiemelt szerepet játszik a Kar stratégiai tervében. Az oktatók mellett a nemzetközi területhez kapcsolódó munkatársak is folyamatosan törekednek a meglévő nemzetközi kapcsolatok elmélyítésére, bővítésére, valamint új együttműködések kialakítására. Ennek eredményeként jelentősen növekedett a kari oktatói és hallgatói mobilitás és rendszeresen érkeznek külföldi oktatók a Karra. A nemzetköziesítés folyamatában meghatározó előrelépés az angol nyelvű teljes alapképzés elindítása, amely négy szakirányon nyújt lehetőséget a külföldi hallgatóknak, hogy a Karon folytassanak tanulmányokat. Az oktatás területén túl, a gyógypedagógiához és fogyatékosságtudományhoz kapcsolódó, külföldi partnerekkel kialakított tudományos, kutatás-fejlesztési és innovációs programok tovább erősítik a Kar nemzetközi láthatóságát.
A Kar aktívan részt vesz nemzetközi pályázati és ösztöndíj programok (Erasmus+, a CHARM-EU, Fulbright) keretében megvalósuló együttműködésekben, amelyek további lehetőséget biztosítanak hallgatók, oktatók és kutatók nemzetközi tapasztalatszerzésére. Emellett rendszeresen szervez nemzetközi konferenciákat, workshopokat, amelyek ösztönzik a tudományos diskurzust és a nemzetközi közösségek közötti tudástranszfert.
A jövőre vonatkozóan a Kar elkötelezett amellett, hogy tovább erősítse nemzetközi jelenlétét és versenyképességét. Stratégiai célként fogalmazódik meg a nemzetközi partnerintézményi hálózat további bővítése, különös tekintettel Európán kívüli régiókra, például Ázsiára, Észak-Amerikára és a Közel-Keletre.
További cél a nemzetközi hallgatói szolgáltatások fejlesztése, különös figyelemmel a tanulmányi és adminisztratív támogatásra, a beilleszkedést segítő programokra. A Kar törekszik arra, hogy az angol nyelvű tudományos publikációk számát növelje, és ösztönözze az oktatók, kutatók aktív részvételét nemzetközi tudományos fórumokon. A digitalizáció és a fenntarthatóság iránti elkötelezettség jegyében új típusú, határokon átívelő virtuális együttműködések kialakítását is tervezi.
Ezek az ambiciózus célkitűzések hozzájárulnak ahhoz, hogy a Kar olyan befogadó és multikulturális környezetet alakítson ki, amely nemcsak vonzóvá teszi az intézményt a külföldi hallgatók és oktatók számára, hanem elősegíti a globális szintű szakmai együttműködést és párbeszédet, miközben megőrzi értékalapú és társadalmilag érzékeny küldetését.