Tudományos Diákkör rövid története a Karon

Tudományos Diákkör rövid története a Karon
A Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon és jogelődjén a mai tudományos diákköri munkának nevezett tevékenységnek régi hagyományai vannak.

A jogelőd főiskola egy-egy tanszéke vagy jelentős oktatója köré hallgatói csoportok szerveződtek és részt vettek annak tudományos munkájában, mert valamilyen különleges ismeretet akartak elsajátítani.
Adataink szerint először az 1963. márciusában rendezett IV. OTDK pedagógiai szekciójában szerepeltek a főiskola hallgatói. Az azóta eltelt időszak minden OTDK rendezvényén szerepeltek hallgatóink, valamint 1998-2004 között három nemzetközi intézményközi tudományos diákköri konferenciát szervezett a kar „Speciális nevelési szükségletek” címmel.
A tapasztalat szerint a diákkörös hallgatók alapdiplomájuk megszerzése után továbbtanulnak, tudományos fokozatot szereznek, így a TDK munka az oktatói utánpótlás bázisa. (Buday J, A tudományos diákköri munka története a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán, Gyógypedagógiai Szemle, különszám 2006, 92 – 100.o.) A publikációk tudományági sokszínűsége és a hallgatói OTDK szereplések több szekcióban való megjelenése a gyógypedagógia multidiszciplinaritását tükrözik.

 

Borítókép: pixabay.com