3. Művészetpedagógiai Konferencia – MPK 2019

3. Művészetpedagógiai Konferencia – MPK 2019

RÉSZVÉTEL ÉS EGYÜTTMŰKÖDÉS A MŰVÉSZETPEDAGÓGIÁBAN
PARTICIPATION AND COOPERATION IN ARTS EDUCATION

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem öt karának (BGGYK, BTK, PPK, TÓK, TTK) hagyományteremtő sorozatát a Természettudományi és a Bölcsészettudományi után a Gyógypedagógiai Kar rendezésében folytatjuk: 2019. június 20-21. között tudományos konferenciát szervezünk az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon (1097 Budapest, Ecseri út 3).

A rendezvényre művészeti ágak mentén a színház és dráma, a tánc, a vizuális művészetek, bábjáték és a zene, valamint a gyermek- és ifjúsági kultúra oktatóit, kutatóit, a művészeket és a tanárképző szakembereket egyaránt várjuk. Célunk a művészetpedagógia területén születő innovációk és kutatási eredmények bemutatása, a művészeti ágak szakemberei közötti kapcsolatok erősítése és új kutatási, fejlesztési programok szerveződésének elősegítése.

Ebben az évben a tánc-, színház- és drámapedagógia, valamint a bábjáték területeire kiemelt figyelmet fordítunk.

A konferencia munkanyelve magyar és angol.

A konferencia főbb témái 2019-ben

• Részvételi színház és a részvétel, együttműködő alkotás formái a dráma, mozgás és tánc, bábjáték, zene, vizuális kultúra és gyermekkultúra területein
  • Inkluzív és participatív művészeti és művészetpedagógiai módszerek, kutatások és képzések
  • Intermodális együttműködések a művészetpedagógia oktatásában és kutatásában
  • Innovációk és  új pedagógiai modellek. STEAM és más integratív oktatási formák
  • Határterületek és találkozási pontok a művészetpedagógiai és művészeti terápiák alkalmazásaiban
  • Reflexiók és vita az új NAT művészetpedagógiai koncepciójáról. Nemzeti-társadalmi konszenzus lehetősége a művészeti nevelésről – különös tekintettel az iskolára

Kérjük a társművészetek, valamint a gyermek- és ifjúsági kultúra művelőit, kutatóit is, hogy e témákhoz kapcsolódva osszák meg tapasztalataikat!

Fontos dátumok

Február 1 – megnyílik a regisztrációs oldal: mpk.elte.hu

Február 1 – szakmai anyagok feltöltésének kezdete

Április 5 – szakmai anyagok feltöltésének vége

Április 28 – a szerzők értesítése a bírálók döntéséről

Május 6 – kedvezményes (Early bird) regisztráció vége

Június 6 – online konferencia-regisztráció vége

2019. június 20-21 – MPK-EWAE angol-magyar nyelvű workshop és konferencia

mpk2019@barczi.elte.hu

Részletes információ a konferenciáról a www.mpk.elte.hu oldalon olvasható.