"...fontos, hogy egyensúlyban tartsam a sportot és a szakmai karrieremet."
Mesélnél kicsit magadról, hogyan választottad a gyógypedagógusi pályát?
Nem volt kifejezetten álmom, hogy gyógypedagógus legyek, az utolsó pillanatban döntöttem mellette. Azt viszont el tudtam képzelni, hogy a sporttal foglalkozzak később is, és hogy gyerekekkel dolgozzak. Amikor jobban utánanéztem, akkor fedeztem fel a szomatopedagógiát, ami lehetőséget ad arra, hogy mindkettőt megvalósítsam. Emellett az első év végén választottam a látássérültek pedagógiáját szakirányként. Nagyon szeretem mindkettőt, és nem bántam meg a döntésemet.
Milyen terveid vannak a jövőre nézve a diplomázás után?
A diplomám megszerzése után mindenképpen szeretnék gyógypedagógusként dolgozni, és mellette érdekelne az állatterápia is. Szívesen tartanék ilyen jellegű foglalkozásokat, mivel a sport és az állatok mindig is közel álltak hozzám.
Nehéz összeegyeztetni az egyetemi tanulmányaidat és a sportot?
Igen, nehéz, de nem lehetetlen. Három edzővel dolgozom, ami heti három napot jelent, ezen felül a saját edzéseimnek is bele kell férnie a napirendembe, nem beszélve az egyetemi óráimról és a szakmai gyakorlatokról. Az edzések miatt sokat kell utaznom, az edzésnapokon több mint másfél óra plusz utazást jelent. Szerencsére az oktatók a Karon nagyon megértőek és rugalmasak, lehetőségem van korábban távozni az órákról, másik csoporthoz átmenni, vagy később pótolni a feladatokat.
Hogyan indult a lovas karriered, és mit kell tudni a lovastusáról?
Három éves korom óta lovagolok, és több mint 10 éve versenyzek lovastusában, ami a lovassport egyik legbonyolultabb és legösszetettebb ága. A lovastusa három részből áll: díjlovaglásból, tereplovaglásból és díjugratásból. A tereplovaglás erdők-mezők keresztül zajlik, természetes akadályokkal, amelyek nem verhetők le, míg a díjugratás verhető akadályokkal történik. Az összetettség miatt általában három naposak a versenyek, mivel mind a lovaknak, mind a versenyzőknek nagyon megterhelő.
Milyen versenyeken vettél részt eddig, milyen eredményeid vannak?
Több nemzetközi versenyen vettem részt, például Csehországban, Németországban és Lengyelországban. Tavaly én voltam itthon a legeredményesebb amatőr lovas az éves eredményeim alapján, és az amatőr Országos Bajnokságon a második helyezést értem el. A legbüszkébb arra vagyok, hogy az egyik lovammal két év alatt több kategóriát sikerült előrelépnünk, így most a korosztályomnak megfelelő kategóriában versenyzünk. Most október közepén indulok az Országos Bajnokságon a fiatal lovas kategóriában, jövőre pedig már a felnőtt kategóriában versenyzek majd.
Milyen jövőbeli terveid vannak a sportban?
Továbbra is szeretnék aktívan versenyezni, hiszen nagyon sokat jelent nekem a lovaglás. Ahogy említettem, jövőre már felnőtt kategóriában indulok, ami új kihívásokkal jár. Emellett fontos számomra, hogy egyensúlyban tartsam a sportot és a szakmai karrieremet, és ha lehetőség adódik, akkor az állatterápiát is beépítem a munkámba.
Köszönjük Regina, hogy válaszoltál a kérdéseinkre. Sok sikert a következő kategóriában jövőre!