Multidiszciplináris megközelítésű Tudományos Diákköri Tehetséggondozás

pályázati beszámoló

2022.06.10.
Multidiszciplináris megközelítésű Tudományos Diákköri Tehetséggondozás
Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar 2021. novembere és 2022. júniusa között valósította meg a “Multidiszciplináris megközelítésű Tudományos Diákköri Tehetséggondozás” című HHTDK-21-es pályázatát. A pályázat a Miniszterelnökség és a Nemzeti Tehetség Alap Nemzeti Tehetség Programjának támogatásával (támogatás összege: 850 000 Ft) valósult meg.

A pályázat keretében a következő tevékenységek valósulhattak meg:

  • TDK felkészítő szeminárium (2021. november 10 - 2022. március 23)

12 alkalmas multidiszciplináris megközelítésű OTDK-ra felkészítő tréninget dolgoztunk ki és valósítottunk meg a Karon TDK-zó és TDK tevékenység iránt érdeklődő hallgatók részére. A  tréning olyan TDK, OTDK tevékenységhez kapcsolódó témákat dolgozott fel és készségeket fejlesztett, amelyek segítik a kari hallgatók sikeres és eredményes TDK, OTDK részvételét. A tréning kidolgozói és előadói a kar oktatói (Dr. habil. Perlusz Andrea, Dr. Berencsi Andrea, Prof. Dr. Könczei György, Kondor Zsuzsa PhD., Dr. Víg Julianna, Dr. Márkus Eszter, Dr. Macher Mónika, Dr. Kas Bence, Dr. Vámos Tibor)  a kari könyvtár (Bergmann Krisztina, Sot Ferenc) és az egyetemi könyvtár (Móring Tibor) munkatársai voltak. A tréning első része az őszi, a második pedig a tavaszi félévben került lebonyolításra. Az őszi alkalmak online, a tavasziak pedig hibrid (online és offline) módon zajlottak.

  • Pro Scientia Aranyérmes kari oktató-kutató által tartott szakmai előadás (2022. február 2.)

A szakmai előadást Tóthné Dr. Kälbli Katalin PhD., egyetemi adjunktus, Pro Scientia Aranyérmes oktató-kutató tartotta online formában. Az előadás célja az volt, hogy bemutassa milyen lehetőségeket kínál a tudományos pálya és ezen belül a TDK, OTDK tevékenység az érdeklődő hallgatók számára.

  • XXXVI. OTDK-ra Kvalifikáló Tavaszi Kari Konferencia (2022. április 6.)

A Kari Konferencián 10 hallgató, összesen 9 pályaművet mutatott be jelenléti formában, melyek mindegyikét a 36. OTDK-n bemutatásra érdemesnek tartotta a zsűri.

  • TDK Pitching workshop (2022. május 4.)

Az esemény célja az volt, hogy a TDK iránt érdeklődő hallgatókat támogassa az őket leginkább érdeklő kutatási terület azonosításában, és a témában jártas konzulens megtalálásában. Az esemény jelenléti formában valósult meg.

Köszönjük a Kari Tudományos Diákkörben résztvevő hallgatók és kollégák elkötelezett munkáját!

Találkozunk 2022 őszén!

Kari Tudományos Diákköri Tanács