Gyógypedagógus-szakvizsga

Gyógypedagógus-szakvizsga

Gyógypedagógus-szakvizsga

A gyógypedagógus-szakvizsga szakirányú továbbképzés célja, hogy elősegítse a gyakorlatban dolgozó kollégák ismereteinek megújítását. A képzésben az 1. és a 2. félév során a hallgatók kötelező tanegységeket hallgatnak.

A 3. és a 4. félévben két modul közül lehet választani: a) Gyógypedagógiai szakismeret és gyakorlat megújítása b) Gyógypedagógiai szakértő, gyógypedagógiai gyakorlatvezető, vezetőtanár.


A jelentkezés feltételei: 

  • gyógypedagógia alap- vagy mesterképzésben szerzett oklevél vagy
  • pedagógusképzés képzési területen, legalább alapképzésben szerzett végzettség és szakképzettség, továbbá az alább felsorolt szakirányú továbbképzés(ek) egyikén szerzett további szakképzettség:
    • Nyelv- és beszédfejlesztő pedagógus (2009-ig)/Óvodás és kisiskolás gyermekek nyelv- és beszédfejlesztése (2009-től)
    • Fogyatékosok együttnevelési (integrációs) pedagógiája (2009-ig)/Integrációs fogadó pedagógus (2009-től)
  • egyedi elbírálás alapján további szakirányú továbbképzések is figyelembe vehetők, melyek sajátos nevelési igényű gyermekek/tanulók, illetve beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő gyermekek/tanulók különleges gondozására készítenek fel. 
  • legalább 3 éves szakmai gyakorlat a közoktatás, felnőttoktatás, felnőttképzés vagy a habilitációs-rehabilitációs ellátáshoz kapcsolódó bármely ágazati területen
  • jelentkezési díj befizetése

A képzési idő félévekben: 4 félév, mely az előzetes tudások beszámítási rendje alapján, adott feltételek fennállása esetén 2 félév alatt is teljesíthető.

 

A hagyományos, az összes tanegység összes órája tekintetében kizárólag tantermi körülmények között megszervezett képzést a világjárvány megjelenésével  összefüggésben 2020/21. tanév tavaszi félévétől blended (kevert) módon szervezzük, azaz

  • online tartunk órákat (kötött időben, az MS TEAMS online rendszerben, amihez netes hozzáférés és IKT eszköz - asztali számítógép, laptop, tablet vagy okostelefon szükséges),
  • valamint távoktatási formát is alkalmazunk (a határidőkre figyelemmel mindenki akkor és ott ismerkedik meg a tananyaggal és végzi el a feladatok, amikor akarja)

További információ kérhető szakmai kérdésekben:

Dr. Torda Ágnes szakfelelőstől
e-mail: torda.agnes@barczi.elte.hu

 

Tájékoztató az előzetes tudásbeszámítás rendjéről

Tájékoztató a szakdolgozat/ záróportfólió készítése alóli mentesség bevezetéséről

Önköltség: 160 000 Ft/ félév

Nyilvántartási szám: OH-FHF/168-7/2009.

Tervezett indulás: 2024/ 25-ös tanév őszi félév

Jelentkezési határidő: meghosszabbítva 2024. augusztus 23-ig!


Képzési tájékoztató

Óra- és vizsgaterv

Képzés során megszerezhető ismeretek, kompetenciák - 192. old.


Jelentkezés